Tıp Fakültesi Morfoloji Binası Temel Atma Töreni Sağlık Bakanı Dr.Mehmet Müezzinoğlu’nun Katılımıyla Gerçekleşti

Son Güncelleme Tarihi : 23.07.2013 17:30:57

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Tıp Fakültesi Morfoloji Binası Temel Atma Töreni  17 Temmuz 2013 Çarşamba günü Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu’nun  katılımıyla gerçekleşti. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Merkez Kampüs karşısındaki Sağlık Kampüsünde yapılan törene  Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu’nun yanı sıra Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer Ak Parti Milletvekilleri Yüksel Özden, Ali Boğa, Garnizon Komutanı Jandarma Kurmay Albay Fevzi Kurşun, kamu kurum kuruluşlarının müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Müezzinoğlu, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Tıp Fakültesi morfoloji binasının temel atma töreninde yaptığı konuşmada Türkiye'nin son yıllarda yaptığı önemli atılımlarla sağlık alanında önemli çalışmalar yaptığını belirterek, "Sağlık hizmetleri anlamında bugün geldiğimiz noktada çok başarılı olduğumuzu gönül rahatlığıyla söyleriz ama bu başarının çok daha üstlere taşınması gibi görev ve sorumluluklarımız var" dedi. 

Müezzinoğlu, Kurban Bayramı öncesinde Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesinin temelini atmayı hedeflediklerini belirterek, "Morfoloji Hastanesinin bulunduğu bu güzel kampüste hem Muğla halkına hem de üniversitenin tıp fakültesi öğrencilerine hizmet verecek 500 yatak kapasiteli modern bir hastanenin temelini atacağız. İnşallah kısa sürede tamamlayacağız. Muğla'da Eğitim ve Araştırma Hastanesinin gecikmesinde birçok neden olmuş ama biz artık bu hastaneyi yarın hızla nasıl hizmete açarız ona yoğunlaşıyoruz. Hedefimiz Kurban Bayramından önce temelini atmak ve üniversite öğrencilerimizin yetişmesine katkı sağlayacak bir hastaneyi Muğla'ya kazandırmak" şeklinde konuştu. 

Eğitim, sağlık ve adaletin çok önemli olduğuna işaret eden Müezzinoğlu, "Bir ülkenin değerlerini ölçmek istiyorsak adaletine, eğitimine ve sağlığına bakmak gerekir. Sağlık hizmetleri anlamında bugün geldiğimiz noktada çok başarılı olduğumuzu gönül rahatlığıyla söyleriz ama bu başarının çok daha üstlere taşınması gibi görev ve sorumluluklarımız var. Acil hizmetlerinde, vatandaşımızın sağlığa ulaşmasında, ilaca ve teknolojiye ulaşmasında ciddi mesafeler kat ettik ama sağlık hizmeti standardının yükseltilmesi, kalitenin yükseltilmesi, önümüzdeki dönemde en çok üzerinde duracağımız konular" diye konuştu. 

Müezzinoğlu, standardı ve kaliteyi yükseltmenin tıp fakültelerinden ve hocalarından geçeceğini, bu anlamda tıp fakültelerinin eğitim kalitelerini yükselterek kendilerine yardımcı olacağını da sözlerine ekledi. 

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar ise, Tıp Fakültesi'nin 2007 yılında Muğla'ya kazandırıldığını, 2011 yılında ilk defa 40 öğrenci alarak başladıklarını, geçen yıl ise 57 öğrencinin Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Tıp Fakültesini tercih ettiğini belirterek,  “Morfoloji binamız 500 dönüm arazi üzerinde 25 bin metrekare kapalı alana sahip olacak. Toplam maliyeti 23 milyon 84 bin olacaktır.Binanın tam anlamıyla Aralık ayının sonunda bitmiş olacak , zemin kat hariç 4 kat olacak” dedi. Harmandar konuşmasının sonunda,  Tıp Fakültesi morfoloji binasının Muğla'ya kazandırılmasında emeği geçen herkese teşekkür etti. 

Konuşmaların ardından binanın startını; Bakan Müezzinoğlu, Rektör Harmandar, Vali Mustafa Hakan Güvençer, AK Parti Muğla Mlilletvekilleri Yüksel Özden ve Ali Boğa ile Alay Komutanı Fevzi Kurşun butona beraber basarak verdi.

 

 


23.07.2013 4968
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER PROTOKOL MÜDÜRLÜĞÜ
Yukarı Çık