Duyuru

QuantERA Era-Net 2023 Yılı Çağrısı Açıldı

Son Güncelleme Tarihi : 02.02.2023 16:32

 
QuantERA (The Quantum ERA-NET) projesi Ufuk2020 Yeni ve Gelişmekte Olan Teknolojiler alanında yürütülmekte olan ve Türkiye'yi temsilen TÜBİTAK’ın dâhil olduğu bir ERA-NET Projesidir.
 
Projenin temel amacı, uluslararası işbirlikleri yoluyla Yeni ve Gelişmekte Olan Teknolojiler alanında desteklenen Kuantum Amiral Gemisi Projesini tamamlayacak araştırma projelerinin desteklenmesidir.
 
QuantERA Projesi 2023 Yılı Çağrısında Türk araştırmacılar TÜBİTAK - 1071 Uluslararası Araştırma Fonlarından Yararlanma Kapasitesinin ve Uluslararası Ar-Ge İşbirliklerine Katılımın Artırılmasına Yönelik Destek Programı kapsamında desteklenecektir.
 
Son başvuru tarihi 11 Mayıs 2023 olan ve tek aşamalı başvuru alınacak QuantERA 2023 Yılı çağrısına sunulacak proje önerileri için oluşturulan proje konsorsiyumunun en az çağrıya katılım sağlayan 3 farklı ülkeden 3 farklı kurumdan oluşması gerekmektedir.
 
Başvuru öncesinde ulusal başvuru kurallarının detaylı bir şekilde içeren Çağrı Duyurusu metninin incelenmesi önerilmektedir. Başvuru kurallarına uyulmaması durumunda başvurunun değerlendirmeye alınmadan iade edilmesi söz konusudur.
 
Çağrı konuları, çağrı kuralları, proje gereksinimleri ve projelerden beklenen diğer niteliklere ilişkin detaylı bilgilere uluslararası çağrı sayfasından ulaşabilirsiniz.
 
Çağrı sayfasında yer alan Ortak Arama Aracı (Partner Search Tool) vasıtasıyla ortak arama duyurusu oluşturabilir,  proje fikrinize uygun ortaklar arayabilir ve ortak arayan konsorsiyumlar ile niyet beyanınız vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz. Tüm niyet beyanları çağrı sayfasında yer alan bağlantı vasıtasıyla incelenebilmektedir.
 
Çağrıya başvuracak adaylar için 02.03.2023 tarihinde çevrimiçi webinar toplantısı düzenlenecektir. Webinar toplantısına ilişkin kayıt bilgileri https://quantera.eu/call-2023-announcement/ adresinden ilerleyen zamanlarda açıklanacaktır.
 
Çağrı İrtibat Kişileri:
 
Uluslararası Başvuru Koşulları hakkında bilgi için:
 
Dr. Kıvılcım KÖSEOĞLU
ARDEB Matematik, Fizik Araştırma Destek Grubu (MFAG)
E-posta: kivilcim.koseoglu@tubitak.gov.tr
Tel: 0312 2981185
 
Ulusal Başvuru Koşulları ve 1071 Programı hakkında bilgi için:
 
Dr. K. Öncü ŞEN
ARDEB Uluslararası İşbirliği Projeleri Araştırma Destek Grubu (UPAG)
E-posta: oncu.sen@tubitak.gov.tr
Tel: 0312 2981809
Yayınlayan : bap.mu.edu.tr Tarih : 02.02.2023 9:57
Okunma Sayısı : 771