Haber

MSKÜ Deprem Bölgesinde Yemek Hizmeti Verecek

Son Güncelleme Tarihi : 09.02.2023 00:00
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) öğretim üyeleri depremzedelerin yemek ihtiyacını karşılayacak.

MSKÜ Muğla Meslek Yüksekokulu öğretim üyeleri Öğr. Gör. Adnan Acar, Öğr. Gör. Şeyhmus Demircan, Öğr. Gör. Vedat Göller, Öğr. Gör. Ali Arda Durmaz, Öğr. Gör. Ahmet Bayraktar, Öğr. Gör. Hacı Reşit Yılmaz; deprem sonrası günde 3 öğün, yaklaşık 10 bin kişiye yetecek malzeme ve mutfak ekipmanları ile deprem bölgesinde hizmet vermek üzere yola çıktı.

MSKÜ Rektörü Prof. Dr. Turhan Kaçar, "Pazartesi günü Kahramanmaraş'ta yaşadığımız deprem felaketine biz de Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi olarak deprem alanında mutfak tesis ederek yardımcı olmak istiyoruz. Kuracağımız mutfak 3 öğün ortalama 10 bin kişiye yemek hizmeti verecek. Mutfağımız enkazlar kaldırılana kadar deprem bölgesinde kalmaya devam edecek” dedi.

Deprem bölgesine gidecek ekipte yer alan Öğretim Görevlisi Vedat Göller, "Bizler idari birimler ile bir görüşme yaptık ve sonrasında depremden zarar gören bölgelerimizden birisinde 3 öğün yemek kapasitesinde hazırlıklarımızı tamamladık. Sosyal medya adreslerimizden de paylaşımlar yaptık. Rektörlüğümüz ve Valilik onayladı. AFAD merkezinden de onay alarak Adıyaman'a yola çıkacağız. Orada ihtiyaç sahibi insanlara yemek üretimi yapacağız” dedi.
 
Basın, Halkla İlişkiler ve Protokol Müdürlüğü Tarih : 09.02.2023 00:00
Okunma Sayısı : 1115