Bilgiler

Sosyal Tesisler

1.Üniversitemiz;  yeni konuk evi ile tüm kamu kurum ve kuruluşları çalışanlarının hizmetindedir.

2.Odalarımızda;
Isıtma ve soğutma
İnternet (Kablosuz)
Sıcak Su
Buzdolabı
LCD Televizyon

Mevcut olup;  sabahları saat 07:30 ile 10:00 arasında kahvaltı verilmektedir.
59 yatak kapasiteli konuk evimizde ;

Tek Kişilik
İki Kişilik
Üç Kişilik

Odalarımız hizmetinizdedir.
Kamu Personeli!
Güzel Muğla’mızda konaklamak istiyorsanız adresiniz biz olalım.
Ulaşımı kolay olan konuk evimizde; güler yüzlü personelimiz ile kendinizi evinizde hissedeceğiniz, ferah ve güvenli odalarımız sizleri bekliyor.
Ayrıca konuk evimiz zemin katında bulunan lokali ile de tüm kamu personeline hizmet vermektedir.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi
Sosyal Tesisler Konuk Evi
Adres: Orhaniye Mah. İskender Alper Cad. No: 20
Tel : 0252-211 2199
E-mail : konukevi@mu.edu.tr

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Atatürk Kültür Merkezi, Üniversitemizin prestijli mekanları arasında yer almaktadır. Merkezimizde aktif olarak kullanılan 1050 kişi ve 185 kişi kapasiteli iki salon ve ayrıca 50’şer kişilik 4 seminer odası bulunmaktadır. Tesisimiz günümüz teknolojisinin en üst seviyesindeki ses, ışık ve görüntü sistemleri ile donatılmış olup, kongre, sempozyum, panel, konferans, konser, tiyatro, sinema, sergi vb. etkinliklerde kullanılmaktadır.

Atatürk Kültür Merkezi’nde bulunan salonlarımız, Üniversitemiz birimlerinin yanı sıra diğer kamu kurum ve kuruluşları ile özel kuruluşların etkinlikleri için de tahsis edilmektedir.

 

Ahmet Altıntaş Salonu, 175 kişi kapasiteli olup, Dairemizin ve üniversitemiz birimleri ile öğrenci topluluklarımızın düzenlediği panel, konferans, söyleşi, film gösterimi vb. etkinliklerde yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. Salonumuz, üniversitemiz birimlerinin yanı sıra diğer kamu kurum ve kuruluşları ile özel kuruluşların etkinlikleri için de tahsis edilmektedir.
Üniversitemizin bütün fakülte ve yüksekokullarında kantin - kafeterya hizmeti verilmektedir. Öğrencilerimiz ve mensuplarımız günlük yaşamda ihtiyaç duydukları ürün ve malzemeleri (sıcak - soğuk yiyecek ve içecekler, kırtasiye, market ürünleri...vb.) piyasa fiyatlarının altında tüm kantin ve kafeteryalarımızdan temin edebilmektedirler.

Sıtkı Koçman Öğrenci Sarayı

Mavi Çatı Öğrenci Kafeteryası

Türk Evi Öğrenci Kafeteryası

Karya Kapı Öğrenci Kafeteryası

Sıtkı Koçman Öğrenci Sarayı
 

Yerleşkemizin beslenme amaçlı en önemli tesislerinden birisi Sıtkı Koçman Öğrenci Sarayı’dır. Özel yemek salonu, seçmeli yemek salonu, seçmesiz yemek salonları ve kafeteryası ile 1200 oturma kapasiteli tesisimizde ucuz, lezzetli ve sağlıklı beslenmenin hizmeti seçenekleriyle birlikte sunulmaktadır.
 
Mavi Çatı Öğrenci Kafeteryası
 
Mavi Çatı Öğrenci Kafeteryası, hafta içi 07:30 - 22:00 saatleri arasında öğrenci ve personelimize hizmet vermektedir. Bu mekan, her türlü sıcak - soğuk yiyecek ve içeceğin (soğuk sandviç, döner, köfte, sosis, hamburger, pizza, çay, oralet çeşitleri, neskafe ve çeşitleri, ayran, limonata, kola, fanta, gazoz, meyve suyu, soda… vb.) sunulduğu fast - food ünitesiyle, marketiyle, TV ve oyun salonuyla (bilardo, satranç, langırt, atari vb.), otomatik müzik dolabı ve fotokopi hizmetiyle Yerleşkemizdeki öğrencilerin yoğun bir şekilde yararlandığı mekanlar içinde ilk sırayı almaktadır.
Ayrıca bu mekan, verilen bu hizmetlerin yanı sıra çeşitli sosyal, kültürel ve sanatsal aktivitelerin de (tanışma çayları, müzik - eğlence geceleri, konserler... vb.) gerçekleştirildiği bir mekandır.
 
Türkevi Öğrenci Kafeteryası
 
Muğla'nın yöresel mimarisini yansıtan ve insanlara ev huzuru vermesi amaçlanan bir inşaat tekniğiyle yapılmış olan bu mekan Yerleşkemizin prestijli 
tesislerinden biridir. Türk Mutfağının yöresel yemeklerinin yanı sıra fast – food ürünlerinin de satışı yapılmaktadır.
 
Karya Kapı Öğrenci Kafeteryası
 
Kayra Kapı Öğrenci Kafeteryası, hafta içi 07:30 - 22:00 saatleri arasında öğrenci ve personelimize hizmet vermektedir. Su Ürünleri Fakültesi altında bulunan bu mekan, her türlü sıcak - soğuk yiyecek ve içeceğin (soğuk sandviç, döner, köfte, sosis, hamburger, pizza, çay, oralet çeşitleri, neskafe ve çeşitleri, ayran, limonata, kola, fanta, gazoz, meyve suyu, soda… vb.) sunulduğu fast - food ünitesiyle, a’la carte restoranıyla, marketiyle, kırtasiyesiyle,TV izleme, fotokopi hizmetiyle Yerleşkemizdeki öğrencilerin yoğun bir şekilde yararlandığı mekanlardan biridir.

Sıtkı Koçman Spor Tesisleri bünyesinde; 2500 seyirci kapasiteli Spor Salonu, bir masa tenisi, bir güç geliştirme, bir  step – aerobik – jimnastik salonu ve bir yüzme havuzu bulunmaktadır. Tesis dahilinde büfe, soyunma odaları ve duşlar mevcuttur. Duşlarda daima sıcak su bulunur.

Fakülte ve yüksek okullar arası karşılaşmalar bu salonda yapılmaktadır. Ayrıca Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi öğrencileri ve personeli, bu tesis içinde yer alan masa tenisi ve güç geliştirme salonlarından üye olarak veya günlük giriş fişleriyle giriş yaparak yararlanabilmektedirler. Üyelik ve günlük giriş fişleri için Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı, Spor Tesisleri Şube Müdürlüğü’ne müracaat etmek gerekmektedir.
 
YÜZME HAVUZU
 
Yüzme havuzunda, öğrencilerimizin yüzme derslerinin uygulamalı eğitimi gerçekleştirilmekte ve çeşitli kategorilerde yüzme kursları düzenlenmektedir. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi öğrencileri ve personeli, üye olarak veya günlük giriş yaparak tesisimizden yararlanabilmektedirler; ancak tesisten faydalanabilmek için dermatolojik sağlık raporu gerekmektedir. Üyelik ve günlük giriş fişleri için Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı, Spor Tesisleri Şube Müdürlüğü’ne müracaat etmek gerekmektedir.

Havuz Hakkında Genel Bilgi :

5 kulvarlıdır.

25 m uzunluğunda, 12 m genişliğinde yarı olimpik ölçülere sahiptir.

Su sıcaklığı yaz-kış 26 oC dir.

Suyun hijyenik tahlili düzenli olarak yapılmaktadır. Ayrıca iyon teknolojisi kullanılmaktadır.

TENİS KORTLARI
 
Üniversitemiz Yerleşkesi içinde 3 adet, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Açık Spor Tesisleri bünyesinde de 2 adet, olmak üzere toplam 5 adet tenis kortu bulunmaktadır. Kortlarımız; üniversitemiz personeline ve öğrencilerimize hizmet vermektedir. Tesislerden, üye olarak veya saatlik kullanım fişi alarak faydalanılır. Üyelik ve günlük giriş fişleri için Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı, Spor Tesisleri Şube Müdürlüğü’ne müracaat etmek gerekmektedir.
 
GÜÇ GELİŞTİRME SALONU
Sıtkı Koçman Spor Tesisleri içinde yer alan güç geliştirme salonundan Üniversitemiz öğrencileri ve personeli, üye olarak veya günlük giriş fişleriyle giriş yaparak yararlanabilmektedirler. Üyelik ve günlük giriş fişleri için Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı, Spor Tesisleri Şube Müdürlüğü’ne müracaat etmek gerekmektedir.
 
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi STADYUMU
Üniversitemiz Yerleşkesi içinden bulunan Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Stadyumu, Ulusal ve Uluslararası futbol ve atletizm müsabakaları yapılabilecek standartlarda inşa edilmiş ve öğrencilerimizin hizmetine sunulmuştur. Futbol sahası zemini UEFA ve FİFA tarafından onaylanmış sentetik çim ile kaplanmış; Atletizm pisti ise İAFF tarafından onaylanmış tartan zemine sahiptir. 3500 seyirci kapasiteli tribünü bulunan tesis dahilinde soyunma odaları ve duşlar mevcuttur. Duşlarda daima sıcak su akmaktadır.
Fakülte ve yüksek okullar arası karşılaşmalar ile Üniversitemiz beden eğitimi ve spor dersleri bu tesiste yapılmaktadır. Tesisin kullanımı için Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı, Spor Tesisleri Şube Müdürlüğü’ne müracaat etmek gerekmektedir.
 
AÇIK SPOR SAHALARI

Üniversitemiz Yerleşkesi içinde 1 Plaj Futbolu – Hentbolu – Voleybolu Sahası, 1 Halı Saha, 5 Tenis Kortu, 2 Basketbol, 2 Voleybol Sahasından oluşan Açık Alan Spor Kompleksi bulunmaktadır. Bu tesislerden öğrencilerimiz ve personelimiz haftanın her günü faydalanabilmektedirler. Tesisin kullanımı için Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı, Spor Tesisleri Şube Müdürlüğü’ne müracaat etmek gerekmektedir.
Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı