Gerekli Linkler

Barınma İmkanları

Residorm Özel Öğrenci Yurdu

Residorm Yükseköğretim Kız ve Erkek Öğrenci Yurtları Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’ne bağlı bir kurum olarak 2013’ten beri Kötekli kampüsünde fakültelerin yanı başında hizmet vermekte ve güvenli, konforlu ve sosyal bir yurt yaşamı sunmaktadır.

Online kayıt olmak için tıklayınız.

 

 

Residorm Muğla ile fakülte, yüksekokul ve enstitüler arası mesafeleri aşağıdaki tabloda görebilirsiniz.

Fakülte

Mesafe

Yürüme Süresi

Yabancı Diller Yüksekokulu

100 Metre

1 Dakika

Mimarlık Fakültesi

200 Metre

2 Dakika

Su Ürünleri Fakültesi

250 Metre

3 Dakika

İslami İlimler Fakültesi

300 Metre

3 Dakika

Spor Bilimleri Fakültesi

350 Metre

4 Dakika

Güzel Sanatlar Fakültesi

500 Metre

6 Dakika

Fen Bilimleri Enstitüsü

500 Metre

6 Dakika

Sosyal Bilimler Enstitüsü

500 Metre

6 Dakika

Turizm Fakültesi

700 Metre

7 Dakika

Eğitim Fakültesi

750 Metre

8 Dakika

Sağlık Bilimleri Fakültesi

750 Metre

8 Dakika

Teknoloji Fakültesi

750 Metre

8 Dakika

Sağlık Bilimleri Enstitüsü

750 Metre

8 Dakika

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

1000 Metre

10 Dakika

Fen-Edebiyat Fakültesi

1200 Metre

12 Dakika

Enformatik Bölümü

1200 Metre

12 Dakika

Mühendislik Fakültesi

1500 Metre

15 Dakika

Tıp Fakültesi

1500 Metre

15 Dakika

Diş Hekimliği Fakültesi

5000 Metre

30 Dakika

 

Website: http://residorm.com/residorm-mugla/

Çağrı Merkezi: 0252 999 1 666

E-Posta: Mugla@residorm.com

 

 

Kredi ve Yurtlar Kurumu

Üniversitemiz Yerleşkesinde; Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü'nce işletilmekte olan iki yurt bulunmaktadır. Bu yurtlardan Milli Piyango Kız Öğrenci Yurdu 1500; Prof.Dr.Ethem Ruhi Fığlalı Erkek Öğrenci Yurdu 1800 yatak kapasitesine sahiptir.

Milli Piyango Kız Öğrenci Yurdu ile Prof.Dr.Ethem Ruhi Fığlalı Erkek Öğrenci Yurdu'na öğrenci kabulleri Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından merkezi sistemle yapılmaktadır.

Üniversitemiz öğrencilerinin barınma sorunlarını çözümlemelerine yardımcı olabilmek amacıyla öğrenci kayıt merkezlerinde oluşturduğumuz Barınma Danışma Masası'nda görevli personelimiz aracılığıyla ilimizdeki mevcut yurt, pansiyon, apart, öğrenci evi vb. barınma tesisleri hakkında bilgi verilmektedir

**Ayrıca Kredi Yurtlar Kurumuna bağlı 4000 kişilik kapasitesi olan yurt Eylül ayında faaliyete geçecektir.

.

 

Şahidi Kız Yurdu

 

Türkiye Diyanet Vakfı

Türkiye Diyanet Vakfı

Muğla Kampüs Kız Öğrenci Yurdu

Yeniköy Mahallesi. 404 sok. Sosyal Tesis No:24/9. Menteşe / MUĞLA

Tel: 0.252 223 96 00

Fax: 0.252 223 96 03

Web:http://www.diyanetvakfiyurt.com.tr/


 
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ), mevcut öğrenci yurtlarına ilave olarak inşa ettirdiği 4 bin öğrenci kapasiteli yurt binası ile yeni eğitim öğretim yılına hazırlanıyor. 
Ülkemizin farklı illerinde bulunan ve yaklaşık olarak aynı yıllarda kurulan diğer üniversitelere, hem tercih edilme oranı hem de akademik başarılarıyla fark atan MSKÜ, yeni yapılan yurt binası ile barıma sorununu büyük ölçüde çözüyor.
Türkiye’nin en önemli turizm kentlerinden olan Muğla, turizm potansiyeli nedeni ile ülkemizde konut talebi en yüksek olan il olarak öne çıkıyor. Fakat Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, turizm nedeniyle yoğun konut talebinden kaynaklı yüksek kira ücretlerini, öğrencilerine yansıtmamak için önemli çalışmalar gerçekleştiriyor.  
MSKÜ, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumuna (KYK) bağlı yurtlara ek olarak, yerleşke içerisinde yer alan Residorm Yurtları ile makul ücretlere oldukça konforlu alternatif barınma imkanları sağlıyor. Bununla birlikte  2019 yılı içerisinde üniversite yurtlarına ilave olarak inşa edilen 4 bin öğrenci kapasiteli KYK yurtları ile Muğla, öğrenci kenti olma yolunda rüştünü ispatlamaya hazırlanıyor. 
Geçtiğimiz eğitim öğretim döneminde başarılı öğrencilere üniversite evlerinde uygun kira bedeli ile barınma imkanı sağlayan MSKÜ, sunduğu somut çözümler ile “Öğrenci Merkezli Üniversite” anlayışını tüm Muğla’ya yaymayı hedefliyor. Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından inşa edilen binaların kira fiyatlarını düşürmesi, yeni açılan kız öğrenci yurdunda öğrencilerin tüm taleplerinin karşılanması ve yurtlarda boş kontenjanların bulunması, öğrencilerin ilimizde barınma konusunda sorun yaşamadığına en önemli gösterge olarak kabul ediliyor.
Öğrencilerine Türkiye'nin en güzel turizm lokasyonlarında eğitim öğretim imkânı sunan Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, sunduğu sosyal ve fiziki imkanları ile onlara eşsiz bir öğrencilik serüveni vaad ediyor.
 
 
Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı