Haber

Menteşe Kütüphanesi ve Laboratuvarlarımız Kentimizde İkamet Eden Üniversite Öğrencilerinin Kullanımına Açılıyor

Son Güncelleme Tarihi : 01.06.2020 00:00

Covid-19 Pandemisi ile mücadele çerçevesinde Yükseköğretim Kurulu tarafından örgün eğitme ara verilerek, eğitim-öğretimin uzaktan öğretim yöntemiyle yürütülmesi kararı alındı. Bu karar ile birlikte tüm üniversiteler eğitim-öğretim süreçlerini uzaktan öğretim yöntemiyle gerçekleştirmeye başladı. Ancak dijital eşitsizlikler nedeniyle kimi öğrenciler uzaktan eğitim sürecinde derslere erişim sıkıntısı yaşadı. Bu nedenle ülkemizdeki birçok üniversite, Türkiye’nin çeşitli yerlerinde ikamet eden, bilgisayar ve internet imkânlarına sahip olmayan ya da güvenli ve hızlı internet erişimi bulunmayan üniversite öğrencileri için kütüphane ve bilgisayar laboratuvarlarını kentlerindeki yükseköğrenim gören tüm öğrencilerin kullanımına açma kararı aldı.

Üniversitemiz de 1 Haziran 2020 tarihi itibariyle merkez ve ilçe yerleşkelerinde yer alan kütüphanelerini, laboratuvarlarını ve bilgisayar laboratuvarlarını, Muğla’da yaşayan tüm üniversite öğrencilerinin hizmetine açtı. Bu kapsamda merkez kampüste yer alan Enformatik Laboratuvarlarına ek olarak, öğrenci toplulukları için yeniden düzenlenen Mavi Çatı’da 20 kişilik bilgisayar laboratuvarı oluşturuldu.

Öğrencilerin Üniversitemizin kütüphane ve bilgisayar laboratuvarlarından güvenli ve sağlıklı bir şekilde istifade edebilmeleri için tüm tedbirler alındı. Bu çerçevede oturma düzeni fiziksel mesafe kurallarına uygun düzenlenerek, giriş ve çıkışlar ayrı kapılardan yapılacak şekilde belirlendi. Alınan tedbirler kapsamında laboratuvarlara ve kütüphanelere girişte dezenfektan ve maske kullanımı zorunlu hale getirildi.

Merkez yerleşkede bulunan Menteşe Kütüphanesi, “Kontrollü Sosyal Hayat Kuralları” çerçevesinde hafta içi 8.30-17.30 saatleri arasında hizmet verecek. Laboratuvarları kullanmak isteyen öğrencilerimiz ise web sayfamız üzerinden istedikleri gün ve saat için rezervasyon yaptırabilecekler.

Rezervasyon için tıklayınız.

Basın, Halkla İlişkiler ve Protokol Müdürlüğü Tarih : 01.06.2020 00:00
Okunma Sayısı : 642