Haber

MSKÜ’de Genç Yeşilay Öğrenci Topluluğu Kuruldu

Son Güncelleme Tarihi : 02.11.2023 08:30
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) bünyesinde Genç Yeşilay Öğrenci topluluğu kuruldu. İnsan sağlığına zararlı tütün, alkol, madde, teknoloji ve diğer bağımlılıklara yönelik farkındalık eğitimi ve çeşitli faaliyetler yapan Yeşilay Muğla Şubesi, ildeki kurumlarla işbirliğini de arttırıyor.

Bu kapsamda Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi bünyesinde 30 Ekim 2023 tarihinde Genç Yeşilay Öğrenci Topluluğu kuruldu. Genç Yeşilay Öğrenci Topluluğunun Koordinatörlüğünü Spor Bilimleri Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. T. Osman Mutlu yaparken, Topluluk Başkanlığını ise Ahmet Teker yürütüyor.

Koordinatör Prof. Dr. T. Osman Mutlu, konuya ilişkin yaptığı açıklamada; "Yeşilay'ın amacı bağımlılık doğurucu risk faktörlerine karşı insan sağlığının korunması ve insan onuruna saygı duyulmasının sağlanmasıdır. Yeşilay tüm çalışmalarında insanlar arasında karşılıklı anlayışı, kardeşliği, dostluğu, iş birliğini ve kalıcı barışı destekler. Yeşilay, her nerede olursa olsun bağımlılıklardan kaynaklanan insan ıstırabını ulusal ve uluslararası kapasitesi dâhilinde önlemek ve dindirmek için gayret sarf eder. Kurulan bu öğrenci topluluğu ile amaçlarının üniversitede okuyan öğrenciler ve çalışanlarla yaşadığımız coğrafyada bağımlılıklar ve kötü alışkanlıklarla mücadele etmek hem öğrencinin kendisini hem de arkadaşlarını korumak amacıyla aktif, dinamik Genç Yeşilay Öğrenci Topluluğu aracılıyla bağımlılıklara 'dur' demek istenmektedir." dedi.
Basın, Halkla İlişkiler ve Protokol Müdürlüğü Tarih : 02.11.2023 08:30
Okunma Sayısı : 517