Haber

MSKÜ ile MUTSO Arasında İş Birliği Protokolü

Son Güncelleme Tarihi : 04.07.2024 10:00
MSKÜ TTO Koordinatörlüğü ile MUTSO arasında 3 yıllık İyi Niyet İş Birliği Protokolü imzalandı.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) ile Muğla Ticaret ve Sanayi Odası (MUTSO) arasında ortak çalışmaları teşvik etmek ve karşılıklı çalışma anlayışını geliştirmek amacıyla 3 yıllık İyi Niyet İş Birliği Protokolü imzalandı.

MUTSO binasında düzenlenen imza töreninde MSKÜ Rektör Yardımcısı ve İnova Muğla TTO A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Deniz Ülgen, TTO Koordinatörü Prof. Dr. Ertan Ercan, TTO Fikri Mülkiyet Hakları Birimi Modül Sorumlusu Öğretim Görevlisi İlknur Alpak ve MUTSO Genel Sekreter Yardımcısı ve Proje Birimi Sorumlusu Elvan Kocagöz hazır bulundu.

MSKÜ TTO Koordinatörü Prof. Dr. Ertan Ercan ile MUTSO Başkanı Bülent Karakuş arasında imzalanan protokol kapsamında taraflar; eğitim, karşılıklı proje geliştirme ve araştırma faaliyetlerinde iş birliği yapabilecek.

Protokol kapsamındaki tüm faaliyetler, ülke mevzuatları ve olanaklarının sınırları dâhilinde yürütülecek.

İş birliğine dayalı ortak proje, araştırma ve bilimsel yayın yapılması planlanan protokolde ayrıca kongre, sempozyum, eğitim, konferans gibi ortak akademik ve bilimsel faaliyetler ile ortak sportif ve kültürel aktiviteler de düzenlenecek.

Üniversite-sanayi iş birliğini geliştirecek sektör toplantıları, ziyaretler vb. faaliyetlerin düzenlenmesinin yanı sıra Muğla’da faaliyet gösteren sektörleri ilgilendiren konularda yapılacak akademik çalışma ve araştırmalarda karşılıklı iş birliği olanakları da değerlendirilecek.
Basın, Halkla İlişkiler ve Protokol Müdürlüğü Tarih : 04.07.2024 10:00
Okunma Sayısı : 427