Haber

MSKÜ Öğretim Görevlisine “Yılın Gastronomi Akademisyen Şefi” Ödülü

Son Güncelleme Tarihi : 05.06.2024 09:00
MSKÜ Ortaca Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Dr. Selma Atabey, Gaziantep’te düzenlenen Gastronominin Yıldızları Ödül Töreni’nde “Yılın Gastronomi Akademisyen Şefi” ödülüne layık görüldü.

Yemek kültürüne gerek akademik anlamda gerek yerel lezzetlerle emek vermiş, marka olmuş kişi, kurum ve işletmelerin katılımıyla Gaziantep’te "Gastronominin Yıldızları Ödül Töreni" gerçekleştirildi.

Ödül töreninde, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) Ortaca Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Dr. Selma Atabey, “Yılın Gastronomi Akademisyen Şefi” ödülüne layık görüldü.

Ayrıca Dr. Selma Atabey ödül alan tek kadın akademisyen oldu.

Ödül almaktan onur duyduğunu ifade eden MSKÜ Öğretim Görevlisi Dr. Selma Atabey, “Gastronomi kenti Gaziantep'te düzenlenen ‘Gastronomi Yıldızları’ ödül töreninde tarafıma gastronomi alanında yapmış olduğum çalışmalar ve eserlerden dolayı yılın gastronomi akademisyen şefi ödülü layık görülmüştür. Ödül töreninde ödül alanlar içerisinde tek kadın olmaktan, MSKÜ öğretim elemanı olarak yılın akademisyen şefi ödülünü almaktan onur duydum. Bu ödül benim akademik hayatımda alana daha çok katkılar sunmama, yeni eserler ve çalışmalar yapmaya yönelik motivasyon olacağına inanıyorum. Beni ödüle layık gören kurum, kuruluş ve kişilere, bizi Gaziantep'te ağırlayan Gaziantep halkına ve orada oluşuma sebep, üniversitemiz MSKÜ yönetimine çok teşekkür ederim” dedi.
Basın, Halkla İlişkiler ve Protokol Müdürlüğü Tarih : 05.06.2024 09:00
Okunma Sayısı : 631