Haber

MSKÜ'de Yükseköğretimde Eğitime Erişim: Öğretimsel Uyarlamalar Konulu Seminer Düzenlendi

Son Güncelleme Tarihi : 18.09.2023 08:30
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) Engelli Öğrenci Birimi Koordinatörlüğü tarafından 14 Eylül 2023 tarihinde Yükseköğretimde Eğitime Erişim: Öğretimsel Uyarlamalar konulu seminer sunumu düzenlendi.
Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yasemin Ergenekon tarafından gerçekleştirilen seminere, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Sülün ve engelli öğrenci danışmanları katıldı.
Açılış konuşmasında Engelli Öğrenci Birimi Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Candan Hasret Şahin “Herkesin engelli adayı olmasa bile engellilerin haklarına saygılı olmayı temel ilke edinmesi gerektiğini ve eğitim hakkının engelli olsun ya da olmasın herkesin en temel yasal hakkı olduğunu” ifade etti.
Prof. Dr. Sülün, Engelli Öğrenci Birimi Koordinatörlüğü ile iş birliği içinde çalışan 40 yüksekokul ve fakültede 47 engelli öğrenci danışmanının bulunduğunu belirterek, engelli öğrenci danışmanları sayesinde engelli öğrencilerin eğitim öğretim faaliyetlerinden en üst düzeyde yarar sağlandığını ifade etti.
Düzenlenen seminerin engelli öğrencilere sunulan hizmetlerin niteliğini arttırması noktasında son derece önemli olduğunu söyledi. Prof. Dr. Ergenekon ise engelli bireylerin yaşamış oldukları yalnızlık, dışlanmışlık ve yabancılık duygularını seminere katılanların deneyimlemesini sağlayarak, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesinde en çok bulunan engel türlerine göre engelli öğrencilerin eğitim hakkından adaletli bir şekilde yararlanabilmesi için neler yapılabileceğinden söz etti.
Seminer, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Sülün’ün Prof. Dr. Yasemin Ergenekon’a teşekkür belgesi ve çiçek takdimi ile sona erdi.

 
Basın, Halkla İlişkiler ve Protokol Müdürlüğü Tarih : 18.09.2023 08:30
Okunma Sayısı : 959