Haber

Rektörümüz Gazetecilerin Basın Bayramı’nı Kutladı

Son Güncelleme Tarihi : 23.07.2020 08:00

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek, yayımladığı bir mesaj ile gazetecilerin 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutladı.

Demokratik yapının işlerliğini tesis eden en önemli araçlardan birinin basın olduğunu belirten Rektör Çiçek, bağımsız ve güçlü bir basının, toplumun her anlamda gelişmesine ve ilerlemesine katkıda bulunacağını söyledi.

Prof. Dr. Hüseyin Çiçek, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Bir asrı aşkın süre evvel basınımızın üzerindeki sansürün kaldırılması, basın ve ifade özgürlüğü açısından bir dönüm noktası olmuştur. Nitekim “Gazeteciler ve Basın Bayramı” olarak kutlanan 24 Temmuz, 1908’den beri özgür basın için bir milat olarak kabul edilebilir.

Sözü edilen tarihten itibaren basınımız, çok hızlı bir ilerleme ve gelişme sergileyerek Cumhuriyetimizin ve demokrasimizin gelişmesinde çok önemli bir yere konumlanmıştır. Elbette bu ilerleme ve gelişmenin en önemli aktörleri basın çalışanlarıdır.

Bu nedenle başta büyük bir özveri ile Muğla’mızda çalışmalarını yürüten değerli basın mensupları olmak üzere, ülkemizin tüm basın emekçilerinin “Gazeteciler ve Basın Bayramı”nı en içten duygularımla kutluyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyorum.”

Geçtiğimiz yıl basın mensupları ile kahvaltıda bir araya gelen Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek, bu yıl Covid-19 Pandemisi önlemleri kapsamında Muğla’nın Menteşe ilçesinde görev yapan gazetecilere Üniversitemiz Kozmetik Üretim Tesisi’nde üretilen temizlik ve hijyen ürünlerinden hediye etti.

Basın, Halkla İlişkiler ve Protokol Müdürlüğü Tarih : 23.07.2020 08:00
Okunma Sayısı : 213