Haber

Sağlık Bilimleri Fakültesi İlk Mezunlarını Verdi

Son Güncelleme Tarihi : 20.06.2019 15:30

Üniversitemiz Sağlık Bilimleri Fakültesi ilk mezunlarını verdi. Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleşen törende Beslenme ve Diyetetik,  Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Hemşirelik ve Sağlık Yönetimi Bölümü öğrencileri diplomalarını aldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende öğrenciler sırasıyla sahneye alındı.

Üniversitemiz Rektör Yardımcı Prof. Dr. Bakiye Uğur, Fakültemizin kuruluşunun 4. yılında ilk mezunlarımızı vermenin sevincini yaşıyoruz diyerek, “Yıllar süren eğitim hayatınızın bir dönemini kapatıyor ve yeni bir hayata başlıyorsunuz. Sizler için yaşam boyu öğrenme dediğimiz bir süreç başlıyor. Var olan yeteneklerinizi geliştirmek için çalışmaya devam edin. Bundan sonraki yaşamanızda şefkat, merhamet, sabır ve özellikle insan sevgisi gerektiren bir mesleğin mensubu olduğunu unutmayınız. Bundan sonraki yolunuzu aklın, vicdanın ve bilimin aydınlatmasını temenni ediyorum. Hepinize hayatlarınızda başarılar diliyorum, yolunuz açık olsun” dedi.

Mezuniyet töreninde mezun öğrencilere ve ailelerine seslenen Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek de, “Sizler çocuklarınızı bize emanet ettiniz. Bizler de emanetimize sahip çıkarak bugün burada iyi bir eğitimle mezun ediyoruz. Bizler böylesine kaliteli bir eğitimle mezun olan öğrencilerimizin tüm dünyaya hizmet vermesini hedefliyoruz. Çünkü bizim ülke olarak 2023 ve 2071 hedeflerimiz var. Bu hedefimizi de diğer sektörlerde olduğu gibi sağlık sektörü çalışanlarımızla başaracağız. Ben buna yürekten inanıyorum” diyerek, mezun öğrencilere sağlık mesleğinin en büyük sorumluğu olan güler yüzü hiçbir zaman bırakmamaları tavsiyesinde bulundu.

Açılış konuşmaları sonrası Sağlık Bilimleri Fakültesi mezunları, kendi bölümlerinde meslek antlarını okudu. Mezun öğrencilere başarı belgelerinin verilmesinin ardından, öğrenciler hep birlikte keplerini havaya fırlattı.

Basın, Halkla İlişkiler ve Protokol Müdürlüğü Tarih : 20.06.2019 15:30
Okunma Sayısı : 1750