Haber

Sevgi Evlerinde Kalan Çocuklara “23 Nisan” Hediyesi

Son Güncelleme Tarihi : 22.04.2021 08:30

Üniversitemiz Muğla Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bünyesindeki Sevgi Evleri'nde kalan çocuklara kitap gönderdi.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda ilimizde bulunan Sevgi Evleri’nde kalan çocukları unutmadı. İçerisinde Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin Çiçek’in bir notunun bulunduğu Milli Eğitim Bakanlığı 100 Temel eserlerinden oluşan kitaplar, Sevgi Evleri’nde kalan çocuklara gönderildi.

Prof. Dr. Hüseyin Çiçek kitap ayracı üzerine yazdığı notta, “Türkiye’nin geleceği, sizin elinizde şekillenecektir. Bu yüzden çok çalışarak kendinizi en iyi şekilde yetiştirirseniz hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Sizlerin güçlü Türkiye’nin mimarları olacağınıza inanıyorum” dedi.

Muğla Aile Sosyal Hizmetler İl Müdürü Seyfi Bozçelik de, “Koruma ve bakım altında bulunan çocuklarımız ve gençlerimizin okuma alışkanlığını kazanma ve bu alışkanlıklarını devam ettirmeleri yönünde Üniversitemizin, çocuk evlerimizdeki kütüphanelerimize, çocuklarımızın yaş ve gelişim özelliklerine göre seçtikleri kitapları Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi Müdürlüğüne teslim etmelerini takdirle karşılıyorum. Eminim bu anlamlı dokunuşlar çocuk ve gençlerimizin ileriki yaşantılarına olumlu etkiler katacaktır” diyerek başta Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin Çiçek olmak üzere emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.

Basın, Halkla İlişkiler ve Protokol Müdürlüğü Tarih : 22.04.2021 08:30
Okunma Sayısı : 364