Haber

TSK Armoni Mızıkası Üniversitemizde Dinleyicilerle Buluştu

Son Güncelleme Tarihi : 22.11.2018 00:00

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Armoni Mızıkası, Üniversitemiz Atatürk Kültür Merkezinde müzik severler ile buluştu.

Yoğun ilginin olduğu konsere Muğla Vali Vekili Fethi Özdemir, Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin Çiçek, Jandarma Alay Komutanı Tuğgeneral Coşkun Sel, Menteşe Kaymakamı Caner Yıldız ile üniversitemiz personeli ve öğrenciler katıldı.

Şef Bando Binbaşı Levent Türkel yönetiminde klasik Türk ve Batı müziğinden eserlerin seslendirildiği konserde, Üniversitemiz Güzel Sanatlar Eğitimi, Müzik Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Dr. Samir Gülahmedov keman ile, Öğr. Gör. Çağrı Başbuğ bağlama ile, öğrencilerimiz Bedirhan Bedir ve Ufuk Güloğlu ise solo performanslarıyla bazı eserlerde orkestraya eşlik ettiler.

Konserin ikinci bölümünde ise Türk Silahlı Kuvvetleri Armoni Mızıkası tarafından "Yağcılar Zeybeği", "Mazi kalbimde bir yaradır", "Eğilmez başın gibi", "Deniz üstü köpürür", "Hekimoğlu" gibi eserler seslendirildi. Orkestraya bu bölümde bağlama ile Üniversitemiz Öğretim Görevlisi Çağrı Başbuğ, solo da ise Gökçe Nur Semerci eşlik etti.

Dinletinin sona ermesinin ardından Rektörümüz Prof. Dr Hüseyin Çiçek, Bando Binbaşı Levent Türkel'e bu güzel konser için çiçek ve plaket, öğrenci ve akademisyenlerimize de değerli katkıları adına teşekkür belgesi takdiminde bulundu.

Basın, Halkla İlişkiler ve Protokol Müdürlüğü Tarih : 22.11.2018 00:00
Okunma Sayısı : 2154