Haber

MSKÜ Depremden Etkilenen Vatandaşlara ve Öğrencilere Yardıma Devam Ediyor

Son Güncelleme Tarihi : 08.02.2023 08:30
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) merkez üssü Kahramanmaraş olan ve Gaziantep, Hatay, Şanlıurfa, Adıyaman, Adana, Diyarbakır, Osmaniye, Kilis, Malatya illerinde yoğun bir şekilde hissedilen depremden etkilenen vatandaşlara ve MSKÜ öğrencilerine yönelik yardım ve destek faaliyetleri devam ediyor.

MSKÜ Yönetimi depreme ilişkin kriz masası oluşturarak ilk günden itibaren koordineli olarak çalışmalarına başladı. Başta Tıp Fakültesi Öğretim Üyeleri ve Asistanları olmak üzere AFAD gönüllüleri, AFAD ile aynı gün yola çıkarak ve deprem bölgesinde çalışmalarına başladı.

Deprem felaketinin yaşanmasının ardından kan bağışı ve ayni yardım kampanyası başlatılarak bölgeye destek çalışmaları başlatıldı. AFAD'ın ve Muğla Valiliğinin görevlendirmiş olduğu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına iletilmek üzere Kötekli Kampüsü Mavi Çatı Öğrenci Toplulukları Merkezi’nde Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığınca yardımlar kabul edilmeye devam ediyor. 

Ayni Yardım İletişim: 0252 211 5833


 
MSKÜ, depremden etkilenen öğrencilerini tek tek arayarak durumları hakkında bilgi aldı. Deprem bölgesinden Muğla’ya dönmek isteyen öğrencilere ve ailelerine, ulaşım ve kalacak yer konusunda Üniversitemiz Konukevinde ağırlayarak destek verilmeye başlandı. İletişim kurulamayan öğrencilere yönelik çalışmalar devam ediyor.

Deprem bölgesinde yaşayan öğrencilerin mağduriyet yaşamaması için eğitim-öğretimin başlama tarihi 27.02.2023 olarak güncellendi. Depremden etkilenen öğrenciler için eğitim-öğretim ile ilgili bütün konularda ihtimam gösterileceği bilgisi verildi.

 
Basın, Halkla İlişkiler ve Protokol Müdürlüğü Tarih : 08.02.2023 08:30
Okunma Sayısı : 1696